Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dostihy =)

Historie Dostihů:

Na konci 19. století prožívalo lázeňské město Karlovy Vary ve své historii zatím svůj největší rozkvět. Život i provoz lázní byl přizpůsoben největšímu pohodlí lázeňských hostů, kteří sem přijížděli prakticky z celého světa. Bylo proto jen otázkou času, kdy k pobavení lázeňských hostů vznikne v Karlových Varech také dostihové závodiště.

 

Prvním impulsem bylo založení jezdeckého klubu v Karlových Varech, který v roce 1894 navázal styky s jezdeckými kluby v Praze a ve Vídni. Od tohoto okamžiku začal karlovarský jezdecký klub provozovat mnohé aktivity, jež dopomohly k vybudování závodiště.

 

Stavba dostihové dráhy, postupně realizovaná podle projektů vídeňského architekta Alfréda Bayera ve spolupráci s inspektorem dostihových drah H. Slavkovským, byla 30. června 1899 za velkého zájmu veřejnosti slavnostně předána Českému jezdeckému klubu.

 

V dalších obdobích se na závodišti střídala období lesku a úpadku, v roce 1939 byla dostihová dráha dokonce uzavřena a sloužila jako vojenské cvičiště. V roce 1946 bylo závodiště slavnostně otevřeno Jockey Clubem a udrželo se až do roku 1989.

 

Závodiště se nesmazatelně vtisklo do koloritu Karlových Varů a tvoří nedílnou součást jejich historie. Na jeho půdě často pobývali významní představitelé z řad šlechty a měšťanstva, ale i osobnosti z politického a kulturního života.

Současnost dostihů:

 

V lednu 1996 byla založena akciová společnost Karlovarské závodiště. Cílem společnosti bylo zušlechtit městem dlouhodobě pronajatý areál závodiště, pořádat zde dostihy nejvyšší sportovní úrovně a organizovat v areálu i jiné než sportovní akce.

 

V roce 2003 všechny tyto činnosti a správu celého areálu převzala od Karlovarského závodiště a.s. společnost CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o..

V rámci působnosti golfového hřiště bylo založeno občanské sdružení GOLF & RACING CLUB Karlovy Vary ( GRCKV ).

 

Představitelé společnosti CITY GOLF & RACING CLUB s.r.o. usilují o to, aby se z dostihů stala významná společenská událost nejen regionálního charakteru. Využívají přitom atmosféru lázeňského města spolu se specifickým  prostředím dostihového závodiště, kde především secesní tribuna a celkové historické ladění závodiště evokuje atmosféru let dávno minulých. Skutečnost, že se koná v Karlových Varech filmový festival, v jehož programu je karlovarské závodiště pevně zakomponováno, zvyšuje společenskou prestiž zde konaných akcí. To potvrzuje  i pravidelná spolupráce s televizí a dalšími médii.

 

Na základě zkušeností z loňské sezóny lze konstatovat, že akce konané na karlovarském závodišti jsou považovány za vysoce prestižní, navštěvované v hojné míře obyvateli z celého regionu, lázeňskými hosty, herci, zpěváky, ale i podnikateli a obchodníky významných společností, kteří jsou osobně na tyto akce zváni.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář